vyťažovanie údajov z dokumentov

Vyhľadať v priečinku správnu faktúru, nájsť a skopírovať si číslo účtu a to vložiť do internet bankingu vašej banky. Celý tento proces je potrebný, ale zdĺhavý. Máme pre vás recept s ktorým uhradíte faktúru už za pár klikov, a to vyťažovanie údajov z dokumentov.

Každý dokument má vlastnú charakteristiku

Každý dokument obsahuje údaje, ktoré sú pre vás kľúčové. Ak je to faktúra za telefón, dôležitá je napríklad splatnosť, číslo účtu, suma a poskytovateľ. Ak uhrádzate faktúru za dodaný tovar, okrem sumy si všimnete jej variabilný symbol a názov dodávateľa. Všetky tieto informácie potrebujete na správne uhradenie faktúry. Nie je nič horšie, ako použiť zlé číslo účtu alebo variabilný symbol. Namiesto päť minútovej roboty sa z platenia faktúry stane úloha na tri dni.

vyťažovanie údajov

Samozrejme, ak už máte vytrénované oko a viete, kde sa údaje na faktúre nachádzajú, môže byť táto úloha pre vás hračka. Čo však, ak sa do faktúry primiešajú ďalšie polia, prípadne vám príde úplne nový doklad? Vtedy vás zachráni Informačný panel, vďaka ktorému nemusíte dokument čítať. Verte, neverte, aj takúto možnosť ponúka rozhranie aplikácie DOCKitIN.

Ako vyťažovanie údajov z dokumentov funguje?

Vyťažovanie údajov z dokumentov je možno záhadný pojem, ale funguje jednoduchšie ako sa vyslovuje. Každý dokument má charakteristiky, ktoré sme spomínali už vyššie. Všetky tieto najpodstatnejšie údaje sa z dokumentu vytiahnu a uložia sa v špeciálnom súbore. Následne sa tieto vytiahnuté údaje zobrazujú v Informačnom paneli, ktorý nájdete pri každom dokumente.

vyťažovanie údajov

Predstavte si klasický priečinok vo vašom počítači. Keď kliknete na dokument iba jedenkrát, zobrazia sa vám základné informácie – meno autora a dátum vzniku. Podobne to funguje aj v aplikácii s tým rozdielom, že namiesto svojho mena uvidíte číslo účtu, meno dodávateľa alebo variabilný symbol. Keď budete chcieť vykonať platbu, údaje si pohodlne skopírujete z tejto časti. Ušetríte tak čas, ktorý by ste inak museli venovať zdĺhavému vyhľadávaniu a čítaniu.

Platenie však nie je jediná výhoda, ktorú vyťažovanie údajov z dokumentov prináša. Podľa týchto podstatných údajov môžete dokumenty triediť, vyhľadávať a rýchlejšie sa v nich orientovať. Ak máte dodávateľa s názvom firmy Jožko Mrkvička, zadáte tento názov do vyhľadávacieho poľa a následne sa vám zobrazia všetky dokumenty od tohto dodávateľa. Podobným spôsobom viete dokumenty aj kategorizovať.

Na type dokumentu záleží

Vyťažovanie funguje pri dokumentoch, ktoré obsahujú text alebo číselné informácie. Ak budete mať v aplikácii nahraný sken obrázku, vyťažovanie bude možné iba v tom prípade, ak sa na ňom nachádza textový údaj, napríklad názov spoločnosti. Pri vyťažovaní  dokumentov je kľúčový jeho obsah. Ak si na faktúru dopíšete dôležitý údaj písaným písmom a následne ho naskenujete, vyťaženie nebude možné.

Túto službu môžete využiť aj vtedy, ak ste neposlali svoje fyzické dokumenty k nám. Vtedy stačí, ak aktivujete v aplikácii balík Vyťažovanie elektronických dokumentov. Dokumenty si sami nahráte do svojho konta a určíte, ktoré z nich si prajete vyťažiť. Ak sa rozhodnete svoje dokumenty uschovať u nás, o naskenovanie a vyťaženie údajov z dokumentov sa postará náš vyškolený tím.

 

Prečítajte si aj PR článok na živé.sk.