smart podnikanie, DOCKitIN, spracovanie dokumentov, digitalizácia dokumentov

Smart telefón, smart hodinky, smart televízor. Dnes je smart veľa vecí… bohužiaľ, biznis medzi ne patrí len málokedy. Prečo sa toľko podnikateľov bráni smart podnikaniu? Podľa nás je to spôsobené nedostatkom informácií. A rozhodli sme sa to zmeniť. Smart podnikanie v princípe nie je žiadna veda.

Robíte veci čo najjednoduchšie vďaka inováciám a novým technológiám. To neznie zle, však? Každý smart podnikateľ by mohol vymenovať niektoré z pilierov smart podnikania podľa vlastných skúseností. Za dva roky, počas ktorých sme našim klientom pomohli prejsť z “oldschool” do “smart” sféry, sme prišli na to, ČO pre nás smart podnikanie znamená:

 

DIGITALIZÁCIA

Digitalizácia nie je žiadnou novinkou. Postupne ju zavádza aj náš štát, mnoho inštitúcií a spoločností. So základnou digitalizáciou ste sa už určite stretli. Stiahli ste si niekedy naskenovanú knihu? Oskenovali ste niekedy dokument, aby ste ho mohli zaslať kolegyni či dodávateľovi? Aj to je digitalizácia.

Časť služieb DOCKitIN je tiež postavená na digitalizácii. Za každým z dokumentov, ktorý v našej aplikácii jednoducho vyhľadáte pomocou značiek a kľúčových slov, stojí digitalizácia.

No popísaná digitalizácia je len prvým krokom. Skutočnou výzvou je presun z analógových či fyzických nástrojov k tým digitálnym – bez toho, aby ste museli niečo skenovať, zaznamenávať alebo riešiť viackrát.  

 

AUTOMATIZÁCIA

Ráno sa v kancelárii pootvoria okná, na obed sa zavrú a zatiahnu sa žalúzie, v konferenčnej miestnosti sa spustí klimatizácia pár minút pred stretnutím. Automaticky. Tak fungujú kancelárie s integrovaným smart systémom ovládania. Automatizácia však neznamená len ideálnu teplotu ovzdušia. Je to spôsob, ako môžete robiť menej “pásovej” roboty a sústrediť sa na dôležité úlohy, ktoré si vyžadujú vašu pozornosť.

Rozposielanie e-mailov novo zaregistrovaným používateľom, delegovanie zákazníckych sťažností a pripomienok online členom support tímu, upozornenie na dôležité stretnutie alebo termín pol hodinu pred začatím. Na prvý pohľad drobnosti, ktoré by si v skutočnosti vyžadovali krátke zamyslenie a dlhšiu realizáciu. No pri správnom nastavení online nástrojov ich už nebudete musieť riešiť – ak sa nerozhodnete inak.

 

KONEKTIVITA  

Byť v spojení s kolegami, informačným systémom alebo dôležitými dokumentmi je neodmysliteľnou súčasťou smart podnikania. Neznamená to však, že niekomu zavolám alebo pošlem e-mail. Konektivita napreduje míľovými krokmi a už celú dekádu máme k dispozícii celosvetovo rozšírené cloudové nástroje, ktoré uľahčujú zdieľanie, úpravu aj samotné vytváranie dokumentov.

Aby ste kolegovi zadali úlohu alebo sa poradili o procesnom riešení, nemusíte mu volať alebo písať e-mail. Stačí ho označiť v Trello a napísať mu zadanie. Dokumenty nahráte do firemného účtu v Google Drive. Nezáleží na tom, či je kolega doma, v reštaurácii alebo plážovom bufete. Alebo či má so sebou firemný notebook či telefón.

Cloud spolu s online SaaS nástrojmi (software as a service) posunul konektivitu tak, ako sa to zatiaľ žiadnej inej technológii nepodarilo. Nevyužívať ho znamená ignorovať pokrok a robiť veci zbytočne zložito. A to si prosperujúci biznis dovoliť nemôže.

smart podnikanie, DOCKitIN, spracovanie dokumentov, digitalizácia dokumentov

 

Je smart aj vaše podnikanie?

Možno ste prišli na to, že niektoré zo spomenutých riešení nevyužívate. Na zmenu nie je nikdy neskoro a čím skôr začnete využívať výhody, ktoré vám dnešné technológie poskytujú, tým lepšie pre váš biznis. V ďalších článkoch podrobne rozoberieme to, ako posunúť podnikanie na smart úroveň.

A možno sme vám nepovedali nič nové. Mali ste pocit, že čítate o vašej kancelárii? V tom prípad by ste nemali zmeškať registráciu do súťaže Office roka, v ktorej nájdete aj kategóriu Smart kancelária. 🙂