Prinášame Vám novú sériu článkov o tom, ako môžete DOCKitIN využiť nie len v pracovnom, ale aj súkromnom živote.

 

Keďže sa blížia sviatky a môžete sa chystať na zimnú dovolenku, prvý článok bude o cestovaní.

Celý rok si šetríte na dovolenku a konečne to prišlo! Aj keď sa na dovolenku tešíte, ľahko môžete chytiť cestovateľskú horúčku, najmä z vecí, čo treba vybaviť ešte pred vycestovaním. Na aké dokumenty netreba zabudnúť, aby cestovanie prebehlo bez problémov?

Doklady – na začiatku si treba zistiť, či do krajiny kam cestujete, potrebujete pas, alebo Vám stačí občiansky preukaz resp. identifikačna karta, ale aj, či nepotrebujte pre vstup do krajiny víza. Bohužiaľ, čo sa stáva bežne v dovolenkových destináciách,  sú krádeže. V tomto Vám vie aplikácia DOCKitIN pomôcť. Ešte pred cestou si zdigitalizujte svoje doklady, a tým ich aj ochránite proti krádeži či znehodnoteniu. Proces digitalizácie je veľmi jednoduchýstačí Vám váš smartphone. Občiansky preukaz či pas, si odfotíte a nahráte do aplikácie DOCKitIN. Budete ich mať stále po ruke, vo vašom vrecku. Ak by sa niečo stalo a vy by ste museli ísť na veľvyslanectvo, môžete sa tak ľahko legitimovať.

Tip: Ak máte deti, nezabudnite si takto zdigitalizovať ich rodné listy, pre prípad núdze.

 

Poistenie  – lepšie je ho mať a nepoužiť, ako potrebovať a nemať. Preto Vám odporúčame si uzavrieť doplnkové poistenie na cestu do zahraničia. Tieto dokumenty je potrebné mať po ruke, v prípade zranenia či úrazu. V tomto Vám vie aplikácia DOCKitIN znova pomôcť. Stačí si poistné zmluvy naskenovať a nahrať do aplikácie. Výhodou aplikácie je, že si dokážete dokumenty kategorizovať či už podľa členov rodiny, alebo podľa dovolenky(zimná/letná). Taktiež si môžete dokumenty zdieľať s partnerom. Ak by sa čokoľvek stalo, obaja máte po ruke poistné zmluvy detí či seba navzájom.

Tip: Ak cestujete autom, nezabudnite si poistiť auto a spolucestujúcich. Autonehoda v zahraničí vás môže prísť draho, hlavne ak zraníte posádku v druhom aute.

 

V aplikácii DOCKitIN je možnosť, si dokumenty stiahnuť aj do offline režimu, čiže budú dostupné na vašom mobile 24/7. Ak na dovolenke aj nebudete mať možnosť pripojiť sa na wifi, alebo máte vyčerpané dáta, aj tak môžete mať Vaše dokumenty stále dostupné vo vašom vrecku.

 

 

Ak si chcete užiť dovolenku bez stresu, stačí sa bezplatne zaregistrovať na stránke DOCKitIN. Prajeme Vám príjemnú dovolenku!