archivácia dokumentov , archivacia dokumentov

Daňová poradkyňa Alica Orda-Oravcová je majiteľkou spoločnosti GT&C Slovakia a spoluautorkou publikácie Daň z pridanej hodnoty v príkladoch. Ako každý daňový poradca aj ona riešila zásadnú otázku: Čo s papiermi, ktoré sa stále kopia v kancelárii? Odpoveďou je moderná archivácia dokumentov.

Byť daňovým poradcom nie je jednoduché. Málokto má toľko klientov, že ich dokáže spočítať na jednej ruke. Aké nástrahy so sebou prináša vyšší počet klientov?

Väčšina daňových poradcov má väčšie množstvo klientov, preto je logické, že sa v kancelárii kopia papiere. Najviac času však zaberá skenovanie a následná archivácia týchto dokumentov. V tomto smere je efektívnym riešením služba DOCKitIN. Je pre mňa jednoduchšie, ak niekto príde, zoberie si spisy, naskenuje ich a zároveň mi ich vloží do môjho archívu, ktorý som si vopred určila. Takto obmedzím počet papierov v kancelárií a ušetrím čas s ich skenovaním.

achivácia dokumentov, spracovanie dokumentov, archivacia dokumentov, danovy poradca, Alica Orda-Oravcova

Je určite pohodlné, keď niekto vyrieši papierovačky za vás. Ako je to však v tomto prípade s daňovým tajomstvom?

S touto otázkou sa pri mojej práci stretávam často. Preto som rada, že som našla systém, pri ktorom odovzdám dokumenty do DOCKitIN, kde zabezpečia ochranu osobných údajov. A ja sa nemusím o nič starať.

 

Ak by ste mali na záver zhrnúť prínos služby DOCKitIN, ktoré funkcie oceňujete najviac?

Pre mňa je naozaj dôležité, aby som počas daňovej kontroly priamo na daňovom úrade mala k dispozícii všetky potrebné dokumenty. Preto je archivácia dokumentov s DOCKitIN efektívnejšia. Jednoducho si kliknem na dokument z predchádzajúcich konaní, ktorý mám naskenovaný v aplikácii. Zároveň si viem krásne pozrieť všetky dokumenty, ktoré boli v tejto veci vydané.

Táto elektronická archivácia dokumentov nie je len samotné skenovanie, ale aj roztriedenie dokumentov takým spôsobom, aby som s nimi vedela pracovať ďalej. Čo ešte oceňujem je zdieľanie dokumentov. V tejto aplikácii to ide skutočne jednoducho. Iba si označím dokument kliknem na ikonku Zdieľanie a zadám mailovú adresu kolegyne. Tá ho automaticky dostane sprístupnený. Nemusím písať žiadne e-maily, skenovať dokumenty a nahrávať ich ako prílohu. Takto nezahlcujem našu mailovú schránku.  

 

A my ďakujeme pani Alici, že si našla na nás čas a porozprávala sa s nami o tom, prečo je DOCKitIN vhodný aj do kancelárie daňového poradcu.

 

O tom, že služba DOCKitIN je vhodná aj do vašej kancelárie, sa môžete presvedčiť aj sami s aktivačnou obálkou zadarmo. V rámci bezplatnej TRIAL verzie si môžete vyskúšať:

  • prácu vo webovom rozhraní a mobilnej aplikácii,
  • zdigitalizovanie a vyťaženie 60 listov vašich fyzických dokumentov,
    • a ich uloženie v našom bezpečnom archíve.

Chcem službu DOCKitIN vyskúšať teraz!