aplikácia na dokumenty, aplikácia na správu dokumentov, DOCKitIN aplikácia

Pozrime sa spolu tentokrát na konkrétne prípady, kedy, kde a ako vám môže byť  DOCKitIN aplikácia nápomocná.

 

V prvej časti článku sme si predstavili na čo aplikácia slúži, aká je jej pridaná hodnota oproti iným aplikáciám na dokumenty a čo všetko je možné do app nahrať. Teraz sme pre vás pripravili konkrétne životné situácie, kedy vám aplikácia bude nápomocná.

 

Kedy, kde a ako ju využijem?

Poďme teda na konkrétne príklady podľa jednotlivých typov dokumentov:

  • Rodný list je ideálne mať v uložený priamo v DOCKitIN, kedy si z neho môžete v prípade potreby požiadať notársky osvedčenú kópiu, ktorú vám doručíme najneskôr do 48 h (zvyčajne do 24 h). Veľmi praktické je mať v appke aj rodné listy detí, keďže nie každý rodič vie ich rodné čísla naspamäť, no pri rôznych častých vybavovačkách ich potrebuje uvádzať.

rodný list v DOCKitIN, aplikácia na dokumenty, aplikácia na správu dokumentov, DOCKitIN aplikácia

 

  • Vysvedčenia, diplomy, osvedčenia a certifikáty – majte všetko pokope. Na pracovnom pohovore, úrade, … nie je nič jednoduchšie, ako si ich všetky naraz vyfiltrovať a preukázať sa nimi, prípadne si ich priamo z aplikácie vytlačte, alebo požiadajte o notársku kópiu.

 

Všetky tieto osobné dokumenty spája jedno – zvyčajne ich nepotrebujete každý deň, ale stačí, že potrebujete niečo vybaviť napr. na úradoch a už strácate čas a beháte medzi bytom, notárom a úradom, a to aj niekoľkokrát.

 

  • Zmluvy a poistky sú dôležité dokumenty, kde je pre vás podstatné ich zachovanie, pôvodné znenie, dátumy, podpisy a kopec ďalších kľúčových dát. S DOCKitIN nikdy nezabudnete na dôležité termíny, ktoré sa k nim viažu, stačí si v aplikácii nastaviť notifikáciu, napríklad na koniec platnosti zmluvy, či PZP. Vždy včas stihnete všetko predĺžiť, zaplatiť. Nám naša aplikácia veľmi pomohla, keď po veternej smršti naše služobné auto celé zakryl ulomený konár stromu. Behom pár minút sme vďaka havarijnej poistke v aplikácii situáciu s poisťovňou vyriešili.

 

  • Pokladničné bloky sú veľkou témou pre každého z hľadiska reklamácií, ale aj pre účtovníkov a podnikateľov. Snáď už každý dobre vie, že pokladničný blok veľmi rýchlo bledne, až vám ostane úplne biely papier, preto ho treba kopírovať, alebo inak zálohovať. Šetrite papier a foťte si bločky do aplikácie.
    • reklamácie: Podľa našej legislatívy je predajca povinný vám pri reklamácii takýto doklad uznať, aj keď je pravdepodobné, že ho aj z aplikácie budete musieť vytlačiť, aby si ho mohli k reklamácii založiť. Pomocou aplikácie však bloček uchováte čitateľný a v prípade potreby ho ľahko nájdete podľa kľúčového slova, či poznámky.
    • účtovníctvo: Zachovať pokladničný blok čitateľný je nevyhnutné aj pre jeho zaradenie do účtovníctva. Pomocou aplikácie si jednotlivé bloky môžete rozkategorizovať na rôzne účtovné obdobia, na príjmové a výdavkové skupiny, uviesť si k nim poznámky. Najvýraznejším pomocníkom je DOCKitIN pri automatickom prenesení účtovných dát z dokladu priamo do účtovného softvéru. Stačí priamo v aplikácii vybrať naskenovaný doklad a odoslať ho na zaúčtovanie. Všetky potrebné dáta sa z neho vyťažia a automatický pretečú do partnerského účtovného softvéru Profit365, alebo si ich vyexportujete a nahráte do iného účtovného softvéru. Automaticky preniesť môžete aj prijaté a vystavené faktúry. Účtovník sa tak môže venovať naozaj len odbornej činnosti a nestrácať čas prepisovaním dát.

 

 

  • Vernostnými kartami sa to všade len tak hemží a pokiaľ ich chcete všetky nosiť v peňaženke, potrebujete naozaj veľa priehradok a namiesto peňaženky vláčite so sebou tučnú „kartotéku“. Dnes už drvivá väčšina vernostných kariet obsahuje čiarový kód, ktorý si vedia na predajni naskenovať, a to či už priamo z karty, alebo z mobilu. Nie je nič jednoduchšie, ako nafotiť si všetky vernostné karty do mobilu a originály nechať doma v šuplíku.

 

  • Vizitky – urobte si z DOCKitIN prehľadný vizitkár. Opäť stačí odfotiť a odoslať na vyťaženie, alebo si ich rozkategorizovať podľa vlastného systému a potreby.

 

Príkladov využitia je nespočetne veľa. Každý náš klient si našiel svoj systém a využíva DOCKitIN pre iné typy dokumentov. Čo však všetkých spája a robí z DOCKitIN unikát je jeho univerzálnosť a jednoduchosť.

 

 

Vyskúšajte si ju sami, DOCKitIN aplikácia je plne zadarmo 🙂

 

 

vyskúšať si aplikáciu zadarmo

získať mobilnú aplikáciu na Android

získať mobilnú aplikáciu na iOS