zdieľanie dokumentov, zdielanie dokumentov, zdielanie dokumentu, bezpecne zdielanie

Minule sme vám ukázali, ako do rozhrania DOCKitIN pridáte elektronický dokument priamo zo svojho počítača a ako funguje spravovanie značiek a poskytovateľov. Dnes vám prezradíme, ako do služby DOCKitIN pozvete svojich priateľov a ako funguje zdieľanie dokumentov.


Pozvanie priateľov

Ak chcete pozvať priateľov do služby DOCKitIN, kliknite na časť Profil v pravom hornom rohu. V profile sa zobrazí časť Pozvite svojich priateľov. Na pozvanie stačí zadať želanú e-mailovú adresu a potvrdiť ju klávesou enter. Po potvrdení uvidíte, v akom stave sa pozvánka nachádza.

Ak priateľ príjme pozvánku a zaregistruje sa na stránke DOCKitIN, pripíšu sa na konto body vám a aj vášmu priateľovi. Aktuálny stav vašich bodov, premenený na eurá, vidíte v ľavej časti. Tieto body môžete použiť pri nákupe ďalších služieb.

Ak na pozvánku osoba dlhšiu dobu nereaguje, môžete ju zrušiť kliknutím na krížik. Pole sa vyčistí a vy môžete napísať inú e-mailovú adresu.

 

 

Zdieľanie dokumentov

Na to, aby ste mohli zdieľať jeden alebo viacero dokumentov, stačí keď si vybrané dokumenty označíte. Možnosť Zdieľať nájdete v hornej lište. Zobrazí sa vám okno, kde napíšete e-mailovú adresu osoby, ktorej chcete dokument zdieľať. Nastavenie zdieľania potvrďte tlačidlom.

V ľavej časti obrazovky sa nachádza sekcia Zdieľané dokumenty. Po kliknutí na možnosť Odoslané uvidíte, s kým ste dokument zdieľali. Ak niekto zdieľal dokument vám, nájdete ho v časti Prijaté. Po rozkliknutí uvidíte všetkých používateľov, ktorí s vami zdieľali dokument.

Časť Čaká na prijatie slúži ako prehľad dokumentov, ktoré ste zdieľali na adresy, ktoré ešte nie sú registrované do DOCKitIN. V takomto prípade prišla adresátovi e-mailová notifikácia na registráciu v DOCKitIN. Ak si používateľ vytvorí účet, dokumenty sa automaticky u vás presunú do časti Odoslané a on ich nájde v časti Prijaté.

Pri každom zdieľanom dokumente vidíte aj znak zdieľania, ktorý vám zobrazí s kým je dokument zdieľaný. Ak si už neželáte zdieľať dokument s vybraným používateľom, môžete ho kedykoľvek zrušiť. Dokument si označíte, kliknete na hornú možnosť Zdieľania a pri mene používateľa stlačíte krížik. Nezabudnite nastavenie zdieľania potvrdiť tlačidlom.

Zdieľanie dokumentov v aplikácii DOCKitIN je veľmi jednoduché a zároveň bezpečné – váš dokument neopustí bezpečné prostredie našej aplikácie. Adresát, ktorému ho vyzdieľate na svoj mail dostane len notifikáciu, prípadne pozvánku na registráciu a dokument si bude môcť pozrieť až po prihlásení do aplikácie. Väčšina podnikateľov na Slovensku využíva na zdieľanie dokumentov služby ako Google Drive či Dropbox, pričom ale nevedia, že sa tak rovno vzdávajú svojich práv k dokumentu. Zvažujte, kde svoje dokumenty nahráte či pošlete.