webová aplikácia na správu dokumentov

predchádzajúcom diele nášho seriálu sme vám ukázali návod na vytvorenie účtu v službe DOCKitIN. Dnes si ukážeme ako vyzerá webová aplikácia na správu dokumentov, jej základné členenie a pozrieme sa aj na možnosti nastavenia vášho profilu.

Webová aplikácia na správu dokumentov

Do webového rozhrania sa dostanete prihlásením cez váš účet. Hlavné menu na ľavej strane rozhrania ponúka 3 základné sekcie:

  • moje dokumenty,
  • zdieľané dokumenty,
  • služby.

Stredná časť slúži na zobrazenie vašich dokumentov. Napravo od dokumentov sa nachádza plocha na ich zobrazenie. Ak kliknete na ľubovoľný dokument, jeho náhľad sa objaví na tej istej obrazovke. Nemusíte tak prechádzať medzi viacerými oknami v prehliadači alebo bojovať s vyskakovacími oknami.

Pri každom zobrazenom dokumente sa nachádza modré tlačidlo, ktoré slúži na zobrazenie informácií o dokumente. V tomto okne prehľadne vidíte jeho názov, popis, značky (nákup, telefón, elektrina,…), ale aj poskytovateľa. Zároveň si v tejto časti môžete zvoliť atribút dokumentu, podľa ktorého viete dokument vyhľadať.

Možnosť vyhľadávania nájdete v hornej lište webového rozhrania. To funguje na základe kľúčových slov. V tejto časti nájdete aj funkciu pridať, zdieľať a stiahnuť dokument. V pravej časti hornej lišty sa nachádza tlačidlo Používateľ, cez ktoré sa dostanete do profilu, nastavení, ale môžete si pozrieť aj históriu objednávok. Zároveň sa touto cestou z účtu aj odhlásite.

Pozrite si video, v ktorom vám predstavíme, ako DOCKitIN webová aplikácia na správu dokumentov vyzerá:

 

 

Nastavenia v profile

V časti Profil vidíte prehľad o vašich aktivovaných balíkoch služby DOCKitIN, prehľad obálok spolu s počtom spracovaných dokumentov a váš DOCKitIN e-mail. E-mail je vygenerovaný automaticky na základe registrovaného e-mailu a pridaním koncovky dockitin.com. Ak pošlete správu s prílohou na túto vygenerovanú adresu, príloha sa automaticky uloží do elektronických dokumentov.

Nižšie nájdete časť na pozývanie priateľov. Pod touto sekciou nájdete na ľavej strane možnosť zmeny hesla a vpravo zas môžete upravovať vaše základné údaje. V spodnej časti Profilu nájdete aj možnosť zrušenia služieb. Na výber máte dve možnosť:

  • vrátiť všetky fyzicky uložené dokumenty v archíve DOCKitIN,
  • vymazať všetky elektronické dokumenty z aplikácie DOCKitIN a zrušiť konto.

Pozrite si video, v ktorom vám ukážeme, ako si v DOCKitIN webovej aplikácii na správu dokumentov zobrazíte a nastavíte profil:

 

V ďalšej časti nášho tutorialového seriálu si ukážeme návod na pridanie elektronického dokumentu, spravovanie jeho značiek a poskytovateľov.